De Costa Azahar, of ‘Oranjebloesemkust’, maakt deel uit van Castellón, het meest noordelijke gebied van de autonome deelstaat Valencia in Spanje.
Het is niet alleen een regio die rijk is aan historie en monumenten, de Costa Azahar heeft ook een fantastisch klimaat met 300 dagen zon per jaar en meer dan 500 kilometer kust, waar het goed toeven is aan de prachtige stranden. Naast het moderne leven aan de kust is het binnenland relatief rustig. Daar bevinden zich schitterend bewaard gebleven dorpen waar men zich weer in de Middeleeuwen waant. Voorbeelden hiervan zijn onder andere Morella en Segorbe.
Onweerstaanbare combinatie heden en verleden
Morella wordt beschouwd als een van de best intact gebleven vestingstadjes. Dit dorp met nog geen 3000 inwoners lijkt nog het meest op een verzameling oude gebouwen die over een bergtop uitgestort zijn. De bouwstijl is overwegend Gotisch, met een ommuring van 2,5 kilometer lang. Het wordt door veel liefhebbers bezocht en er zijn dan ook genoeg hotels, campings en hostels in de omgeving.
Ook Peniscola heeft oude wortels in het verleden. Dit kustdorp ligt op een eilandje dat ternauwernood door een strook zand met het vasteland is verbonden. Op dit eiland verheft zich een oude burcht. Het lager gelegen dorp ligt aan zee en heeft een oude vissershaven. Ook de stranden zijn er schitterend waardoor Peniscola is uitgegroeid tot een van de favoriete badplaatsen van de Spanjaarden zelf. Hier ontmoeten heden en verleden elkaar en vormen een onweerstaanbare combinatie.
Segorbe herbergt enkele architectonische parels, zoals de kathedraal van Santa Maria, de ronde toren van Botxi, de gevangenistoren, verscheidene kerken en de ruine van een middeleeuws kasteel. De hoofdstad van Castellòn is Castelló de la Plana. Het is een levendige, moderne stad waar zich nog veel oud cultuurgoed bevindt.
Te voet door de historie
Dé manier om het binnenland van Castellón te ontdekken is te voet. Een fijn vertakt netwerk van wandelpaden leidt door diepe wouden, berglandschappen met riviertjes en ravijnen en om de hoek ligt een adembenemend uitzicht over de Middellandse zee. Op deze manier kunnen de landschappen en dorpen beleefd worden zoals men dat vroeger deed. Van het hele gebied zijn gedetailleerde wandelkaarten verkrijgbaar bij de plaatselijke VVV in Valencia.
Meer informatie Valencia: landvalencia.com
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll