OUT WITH THE OLD, IN WITH THE NEW
Onder het thema “We hebben nu wel genoeg Hawaii bloemen gezien in het kiteboarden” organiseren Red Bull en Ruben Lenten een uniek kiteboard event. In de week van 7 tot 11 augustus is het oostelijke IJsselmeer het strijdtoneel van de Red Bull Kite Punks.
Ruben Lenten is een van de jongste deelnemers op het PKRA World Cup circuit. Maar dat weerhoudt hem er niet van om World Cup Events te winnen en het ridersveld achter zich te laten bij de Red Bull King of the Air 2005. Berucht om zijn “vol gas” stijl op zijn board en ernaast, kwam hij vorig jaar tijdens een World Cup event in Venezuela in contact met obstakels die speciaal voor het kiteboarden waren gebouwd. Deze obstakels staan of drijven in het water en worden door kiteboarders bereden zoals de obstakels in een skate- en snowboardpark. Dat bracht Ruben op nieuwe ideeën.
Maar omdat in Venezuela slechts twee obstakels stonden, zocht hij contact met zijn sponsor Red Bull met het idee om het grootser aan te pakken. Ruben schetste en ontwierp ideeën en is, in samenwerking met een gespecialiseerde bouwer van houten skateparks, een complete verzameling kite-obstakels gebouwd. Als je die bij elkaar in het water legt, lijkt het op een super-sized skatepark met wateroverlast.
Er is geen betere manier om te zien of een nieuw idee goed is dan door het te testen op een aantal popelende proefdieren onder het mom van een wedstrijd. De Red Bull Kite Punks was geboren. Ruben heeft een indrukwekkende lijst met tien van de grootste namen uit het new-school kiteboarding uitgenodigd voor een dikke pot kiten. Of, zoals Ruben zegt: “Neem je helm mee, want als je naar huis gaat zonder blauw oog of gekneusde ribben, dan heb je niet hard genoeg je best gedaan!” Op de lijst van bevestigde rijders staan tot nu toe: Aaron Hadlow (UK), Leeshai Miller (ISR), Janek Korycki (POL), Rui Meira (ESP), Nick Jacobsen (DEN), Troels Engholm (DEN), Youri Zoon (NED), Greg Thijsse (RSA), Neal Hiler (UK), Petr Thyuskivich (RUS) en Ruben zelf natuurlijk.
Het windraam voor de Red Bull Kite Punks is van 7 tot 11 augustus op een van de vijf spots (Minster Klif, Stavoren, Hindeloopen, Workum, Cornwederzand) aan de oostkant van het IJsselmeer. De uiteindelijke locatie wordt gekozen op basis van windrichting en –kracht en op de dag van de wedstrijd bekend gemaakt.
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll