Land: Nederland
Start: In bijna elke provincie is wel een kunstijsbaan
Lengte: Van 200 meter tot 5 kilometer per rondje
Info: kunstijsbanen.nl, flevonice.nl
Wat kun je verwachten: Doordat de strenge winters ons voorgoed verlaten lijken te hebben, is er zelden tot nooit meer natuurijs. Een kunstijsbaan helpt je dan van je heimwee af. Je hebt binnen- en buitenbanen, waarvan FlevoOnice met een rondje van 5 kilometer de langste is. De meeste banen zijn voorzien van alle gemakken zoals eten, drinken, douchegelegenheid en ruime warme kleedkamers met lockers. En het ijs is altijd in topconditie; geen scheuren en geen wakken. Kortom, ideaal voor een paar uurtjes baantjes trekken, een verjaardagspartijtje of een paar lessen. Want áls de Elfstedentocht dan nog een keer komt, ben jij alvast voorbereid!
Markering: Een kunstijsbaan kent geen markering. Je rijdt altijd linksom. De snelle rijders rijden aan de binnenkant, de wat minder snelle aan de buitenkant. Verder zijn handschoenen verplicht en is een warme muts aan te raden.
Onderweg: Sommige ijsbanen zijn inmiddels echte activiteitencentra geworden. Je kunt er naast schaatsen bijvoorbeeld ook karten, fitnessen, skiën, klimmen en/of een kano huren.
Schaatsen huren kun je overigens bij vrijwel iedere kunstijsbaan.
Tips
- Ga je voor het eerst schaatsen, dan zijn kniebeschermers erg prettig bij een onvoorziene valpartij.
- De meeste ijsbanen hebben een ‘schaatsschool’ waar je in korte tijd de fijne kneepjes van het schaatsen aangeleerd krijgt.
- Op een kunstijsbaan kun je het beste schaatsen met ‘noren’. Hockey of kunstschaatsen gaan ook, alleen dan zijn die 400 meter rondjes wel erg lang.
- Op FlevOnice worden de hele winter door ook schaatstoertochten georganiseerd.
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll