Acteur Patrick Swayze, vooral bekend van zijn rol in de filmkaskraker Dirty Dancing, is afgelopen maandag overleden. Wat veel minder mensen weten, behalve de surfscene wereldwijd, is zijn magische rol in de surffilm Point Break.

In dit verhaal infiltreert FBI-agent Johhny Utah (Keanu Reeves) in een groep surfers waarbij hij het vertrouwen probeert te winnen van de lokale surfer Bodhi (Patrick Swayze). Doel is hem en zijn surfvrienden, die verdacht worden van een serie zeer gewelddadige bankovervallen, te ontmaskeren. De overvallers hebben zichzelf onherkenbaar gemaakt door het dragen van maskers die afbeeldingen zijn van de presidenten van Amerika.
De film is de hele wereld overgegaan en dankzij de surfactie en de hang loose sfeer tussen Keanu Reeves en Patrick Swayze onder surfers een legende geworden. De film was zo populair dat er vorig jaar zelfs gesproken werd over een vervolg. Point Break II zou dan verdergaan waar Point Break I was opgehouden, namelijk dat Bodhi de zee in loopt en op zijn surfboard richting een huizenhoge golf peddelt die hij tot dan toe gevreesd heeft. Of hij ooit op het strand terugkeerde laat de film in het midden en zullen we nu ook nooit meer te zien krijgen, althans niet met Bodhi zoals we hem kennen.
‘The ride's over’ en ‘adios amigos’ zijn twee quotes uit de film Point Break die met zijn overlijden in een ander daglicht zijn komen te staan. Ter herinnering aan Patrick, en voor good old sake, geniet nog even van wat beelden uit Point Break.
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll