Zou jij graag in de voetsporen treden van internationale klimhelden zoals Wilco van Rooijen, Ronald Naar of Conrad Anker? Schrijf je dan in voor The Mountain Academy.

Sta jij klaar om in de voetsporen van de internationale klimhelden, Wilco van Rooijen, Ronald Naar of Conrad Anker te treden, maar moet je nog wel wat aan je techniek en ervaring sleutelen? Schrijf je dan in voor The Mountain Academy, een soort idols in de bergen, en leer klimmen van de beste berggidsen en van professionele klimatleten.
Bergen oefenen al sinds mensenheugenis een enorme aantrekkingskracht uit op mensen, zowel in de zomer als in de winter. Een stevige bergwandeling, een mountainbiketocht, her en der wat klimmen, skiën, snowboarden; er zijn tal van manieren om de magie van dit landschap te beleven en voor de meeste mensen is dit ook genoeg. Maar niet voor iedereen. Sommige willen verder en hoger en schitteren op letterlijk het hoogste toneel. Niet alleen op de bergtop maar ook tussen de klimelite van de wereld. Voor mensen die zich op deze hoogte goed voelen, organiseert het buitensportmerk Mountain Hardwear voor de tweede keer The Mountain Academy. ‘Studenten’ die geselecteerd zijn kunnen zich verheugen op een interessante opleiding en heel veel hoogtestages. Ben jij geïnteresseerd en heb je al ook wat klimervaring? Meld je dan aan voor deze ‘idols’ in de bergen.
Op 1 mei startte de inschrijving die in tot eind dit jaar in drie fasen zal verlopen. Wacht dus niet niet te lang, want mocht je in de 1e fase (tot 31 juli) niet geselecteerd zijn, dan heb je nog twee kansen over. In december 2010 zullen uit elk land (8), ook uit Nederland, vijf kandidaten worden geselecteerd om deel te nemen aan een pan-Europees selectie evenement in februari/maart 2011. Tijdens dit evenement zullen de 40 uitverkoren internationale kandidaten zich flink uit moeten sloven want uit dit treffen zal er uiteindelijk één kandidaat per land overblijven die naar The Mountain Academy mag komen. Deze acht personen zullen in de periode van april 2011 tot en met oktober 2012 met professionele berggidsen en klimatleten uit de stal van Mountain Hardwear, waaronder Ueli Steck, Simon & Samuel Anthamatten, Loic Gaidioz en Tim Emmet, richting de bergen trekken. Je zult in totaal zo’n zes keer, 5-10 dagen op reis zijn. De locaties van deze base camps zijn nog niet bekend, maar zullen in de Europese Alpen en in de Zuid-Europese bergmassieven verrijzen. Eén base camp zal op een geheime locatie worden opgezet. Elke locatie zal een eigen thema hebben, zoals bijvoorbeeld ijs, rots, historie, enzovoorts. Alle reis- en verblijfskosten worden voor je betaald. Materialen en kleding krijg je van Mountain Hardwear en Black Diamond. Van jou als kandidaat worden uiteraard een positieve instelling en al wat klimervaring vereist. Bovendien krijg je als taak mee om je verhalen met anderen te delen.
Meer informatie en inschrijven: themountainacademy.com
Op Facebook kun je deelnemen aan The Mountain Academy group.
Volg Salt op Twitter en Facebook
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll