door: Salt Magazinewoensdag 24 augustus 2011

4 September, Beeing Festival

De bij is in crisis, een bestaanscrisis. Hoe belangrijk de bij is voor ons eigen bestaan komt je te weten op het bijenfestival dat bol staat van de leuke activiteiten. Aan wie komt belooft de zwart-gele zoemer zijn angel thuis te houden.



Without bees no being’, zo stellig is een beroemde wetenschapper over de gevolgen van het verdwijnen van de bij. “If the bee disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more pollination, no more plants, no more animals, no more man.” Of gewoon in het Nederlands: Tachtig procent van de planten op aarde zijn voor hun voortplanting en evolutie afhankelijk van bestuiving. Geen bestuiving betekent het verlies van producten zoals groenten, noten, koffie fruit, chocolade, zaden en kool. De wereldbevolking groeit en zonder bijen en bestuiving krijgen we steeds meer schaarste, worden ecosystemen zwakker en gaat onze gezondheid erop achteruit. En Nederland schijnt ook nog eens koploper van Europa te zijn in de bijensterfte. Oeps, slik! Over de oorzaak is niet iedereen het eens. Een nieuw landbouwgif en klimaatverandering worden onder meer als schuldigen aangewezen, maar zeker is dat niet. Wel dat de bij bijna het loodje legt. Dus actie is nodig maar dan wel op een leuke manier. Tijdens het Beeing Festival draaien er films, kun je een workshop city beekeeping (ultra hip momenteel) volgen, meedoen aan het grote bijendebat, advies krijgen van de honingraad, stampen op de tunes van de sweet DJ’s, en uiteraard genieten van tasty food en honey cocktails. En neem je kids mee, ook voor hen is er genoeg te doen.

Fast Facts Beeing Festival
Datum: 4 september
Locatie: Stadsoase Amsterdam Roest
Meer info: ilovebeeing.nl




Volg Salt op Twitter en Facebook









Tell a friend
Reacties
  • Olga Kroes

    2011-08-29 12:03:43

    waarom staat er geen Twitter icoontje bij Share this? Ik wil bijv. het stukje over het bijenfestival twitteren. Gemiste kans? Nu heb ik de url gekopieerd maar dat kost een hoop tekens.

Reageer
 
 

Blogroll