door: Salt Magazinewoensdag 21 november 2007

Honda FCX Clarity: nieuwste generatie brandstofcelauto

Op de Los Angeles International Auto Show (16-25 november 2007) presenteert Honda de brandstofcelauto FCXClarity. Dit is geen studiemodel, want Honda neemt deze FCX Clarity volgend jaar al in productie.

De Honda FCX Clarity is gebaseerd op de FCX Concept die zijn Europese debuut beleefde op de autoshow van Genève in maart 2007. Schadelijke uitstoot kent de FCX Clarity niet; de auto loopt op waterstof en produceert geen CO2 maar water. Doordat Honda het brandstofcelpakket zo compact mogelijk heeft gehouden, is de FCX Clarity van een design dat tot voor kort alleen was voorbehouden aan auto’s met een traditionele verbrandingsmotor. De FCX Clarity heeft stijlvolle lijnen en geeft daarmee Honda’s design koers weer voor de toekomstige Honda-modellen.

Realistische prestaties
Met de FCX Clarity laat Honda tevens zien hoe ver gevorderd het is met de ontwikkeling van een brandstofcelauto met realistische prestaties. De topsnelheid van de FCX Clarity is 160 km/uur. Het maximumkoppel bedraagt 256 Nm. Het brandstofverbruik van de FCX Clarity ligt twintig procent lager dan dat van de FCX Concept. De actieradius is ongeveer 430 kilometer.

Gelimiteerde productie
In de zomer van 2008 biedt Honda de FCX Clarity aan een gelimiteerd aantal zakelijke rijders in het zuiden van de Amerikaanse staat Californië aan. Het betreft een leasecontract van drie jaar voor een maandelijks leasetarief van 600 dollar, inclusief onderhoud en een verzekering.
De Honda FCX Clarity trakteert zijn bestuurder op een rijke uitrusting. Een achteruitrijcamera en een navigatiesysteem met hierin geprogrammeerd de locaties van de dichtstbijzijnde waterstoftankstations behoren tot de standaarduitrusting.

Tell a friend
Reageer
 
 

Blogroll