door: Salt Magazinemaandag 2 juli 2007

Oceaanroeier Ralph Tuijn halverwege

Zeeman Ocean Challenge op koers ondanks tegenslagen
 
Ralph Tuijn heeft vanochtend (dinsdag 3 juli, red.) al roeiend het midden van de Pacifische Oceaan bereikt. Hij vertrok op 15 maart vanuit Peru met als bestemming Brisbane, Australië. Ralph heeft volgens de GPS coördinaten nu 7215 kilometer geroeid en nog evenzoveel kilometers te gaan naar Brisbane waar hij medio november verwacht aan te komen. In werkelijkheid heeft hij vanwege de stromingen en wind natuurlijk nog veel meer kilometers geroeid.

De Zeeman Ocean Challenge bestaat uit het non-stop, zonder bevoorrading of andere ondersteuning overroeien van de Atlantische en Pacifische Oceaan. Nadat Ralph vorig jaar samen met zijn broer Mike in 87 dagen de Atlantische Oceaan overstak is hij nu solo bezig aan de monstertocht naar Australië. Hij is nu 109 dagen onderweg en legt gemiddeld zo’n 70 kilometer per dag af.
 
Dit bijzondere maritieme project heeft in de beginfase nogal wat tegenslag gekend. Zo bleek het natuurfenomeen ‘El Nino’ dit jaar ongebruikelijke stromingen te veroorzaken in de oostelijke Pacific waardoor Ralph Tuijn bijna op de rotsachtige kust van de Galapagoseilanden strandde. Op dit moment zorgt een defecte watermaker voor een serieuze bedreiging van het succes door een gebrek aan drinkwater.
Ralph heeft veel morele en fysieke steun aan het zeeleven om hem heen. Zo vangt hij regelmatig vis om te eten en kan hij intens genieten van‘zijn’ vaste groep inktvis en dorades die nu al weken bij de Zeeman Challenger rondhangen. Minder enthousiast is hij over een haai die hem regelmatig bezoekt. Of die het voorzien heeft op de school vis die rond de boot hangt of de boot zelf is onduidelijk maar feit is dat de haai regelmatig heftig tegen de boot aan bonkt. Aangezien de scheepshuid uit slechts 8 milimeter triplex bestaat levert dit steeds angstige momenten voor Ralph op.
 
Het bereiken van het midden van de tocht is een belangrijke mijlpaal voor Ralph. Zelf zegt hij daarover; ‘Ik kan nu eindelijk beginnen met ergens naar toe gaan in plaats van ergens vandaan, aftellen in plaats van optellen, en dat had ik eerlijk gezegd na 109 dagen wel nodig’.
 
Met dit project zamelt Ralph geld in voor een kindertehuis in India. Mensen kunnen hem sponsoren via de website zeemanoceanchallenge.com. Hier doet hij ook dagelijks verslag van zijn belevingen. Indien Ralph de haven van Brisbane bereikt is hij de eerste mens die de Pacific van kust tot kust oversteekt.

Tell a friend
Reageer
 
 

Blogroll