door: Salt Magazinedonderdag 30 oktober 2008

Baanfietsen - Amsterdam

BaanfietsenProvincie Noord-Holland
Start Velodrome, Sloten
Lengte zoveel rondjes als je kunt
Info velodrome.nl


Wat kun je verwachten
Baanwielrennen in Salt? Baanwielrennen is een super spectaculaire fietsdiscipline. Hoewel het rijden van rondjes misschien in eerste instantie vrij surf lijkt, piep je wel anders op het moment dat je met een hoge snelheid in de schuine kombochten hangt. Oh ja, hadden we al gezegd dat je op een baanfiets je benen niet kunt stilhouden en dat de remmen ontbreken.

Markering
Het enige dat je op een baan moet onthouden is dat er linksom wordt gereden, tegen de klok in. Een makkie dus.

Onderweg
Voordat je opstapt is het handig om eerst een clinic voor beginners te volgen. Hier leer je onder professionele begeleiding wat een baanfiets is, hoe je omgaat met een huurfiets en hoe je op de wielerbaan moet rijden. Je leert verder een aantal baanregels, waaronder de baan in en uit rijden en in een 'treintje' achter elkaar in de baan te rijden. Een baanfiets huren kost je tussen de € 8,- en € 10,- per sessie. Fietshandschoenen, een helm, fietsschoenen én bijbehorende klikpedalen zijn een voorwaarde om de baan op te mogen. Verder is het handig als je over een redelijke conditie beschikt.

Tips
- Ga eens naar een wedstrijd toe, bijvoorbeeld de Zesdaagse van Amsterdam of de Zesdaagse van Rotterdam. De combinatie van topsport en feest is echt uniek en kom je nergens anders tegen.
- In Apeldoorn kun je sinds kort ook baanwielrennen. omnisportapeldoorn.nl

Tell a friend
Reacties
  • Simon Weer

    2009-01-27 22:30:12

    heb eens op de baan gefietst en dat was onwijs leuk. Dat was overigens nog op de oude baan van alkmaar. Let op: het kan gevaarlijk worden als je na inspanning vergeet dat jeje benen niet stil kunt houden, dan vlieg je bijna over je stuur heen namelijk. Voordeel van de baan is ook dat je niet eerst het weer hoeft te checken: www.weeramsterdam.nl

Reageer
 
 

Blogroll