door: Salt Magazinedinsdag 17 november 2009

Salt actief tip: Wadlopen in de winter

De winter geeft aan veel plekken en activiteiten een extra dimensie, niet in de laatste plaats omdat de zogenaamde massa het in deze tijd mooi voor gezien houdt en jij praktisch in je eentje bent.


Veel mensen associëren het Wad, ons mooie oer-Hollandse culturele erfgoed, vooral met de lente- en de zomermaanden. Maar met name in de herfst en winter zijn de elementen woest en uitdagend. Bovendien is het licht in deze periode oogverblindend mooi.
De bikkels die het massale van de zomerse wadlooptochten liever vermijden en de confrontatie van de winterse elementen maar al te graag aangaan, tippen we de mogelijkheid om juist in deze periode een wadlooptocht te maken, variërend van een korte zwerftocht (3-4 uur) tot en met een serieuze oversteek (+/- 6 uur) naar een van de waddeneilanden. Onderweg zie je bodemdiertjes, planten, vogels en bij zachte winters kun je zelfs zeehonden tegenkomen. In ieder geval geniet je van een flinke portie peace and quiet.

Er zijn verschillende vertrekplaatsen mogelijk in Groningen en Friesland. Kijk voor meer informatie, data, prijzen en vertrektijden op www.wadgids.nl

Volg Salt nu ook op Twitter




Tell a friend
Reageer
 
 

Blogroll