De Belgische architect Vincent Callebaut ontwerpt utopische, futuristische gebouwen. Elk gebouw moet een oplossing bieden aan een modern milieuprobleem (smog, steden waar geen groen meer te bekennen is). Zijn laatste concept, de ‘Dragonfly’, is een immense stadsboerderij voor New York.

De ‘Dragonfly’ dankt zijn naam aan het ontwerp, naar een vleugel van een libel. Net als ieder gebouw dat Callebaut ontwerpt, vervuilt de immense stadsboerderij het milieu op geen enkele manier en is het helemaal zelfvoorzienend. Het gevaarte moet komen te staan op Roosevelt Island.

De boerderijwolkenkrabber moet het platteland en het groenvoer terugbrengen in de stad. Groenten eten uit je eigen kweektuintje mag inmiddels hot zijn in New York, maar waar verbouw je het? Wie ruimte wil, moet de hoogte in. Callebaut heeft dat goed begrepen, zijn immense stadsboerderij moet maarliefst 132 verdiepingen tellen. Er is ruimte voor 28 akkers, weilanden en boomgaarden voor de verbouwing van fruit, groente, graan en het houden van vee. In het utopische gebouw is trouwens ook nog plaats voor bewoners, er moeten woningen komen, kantoren, recreatieplaatsen, maar ook onderzoekslabs.
Kijk voor meer ingenieuze ontwerpen op de site van Callebaut.
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll