Een van de leukste manieren om een stad te bekijken is … vanaf het water. Stap in een kajak of op een stand up paddle board en gebruik de grachten, kanalen en rivieren om je weg door de urban jungle te vinden.
Utrecht – Zwerven langs de werven
Een kanovaart door de stad Utrecht geeft je exclusief toegang tot verborgen grachten, oude rivieren en de prachtige in oude glorie herstelde werven met vele gezellige terrasjes. Doordat het meeste vaarwater door en om Utrecht alleen per kano bereikbaar is, wisselen de stad en natuur elkaar af. kanoverhuurutrecht.nl
Gent –Stressvrij kanoën
Vanuit de hectiek van het dagelijks leven peddel je op je gemak de historische binnenstad van Gent binnen. De samenvloeiing van de Leie en de Schelde speelt van oudsher een belangrijke rol; natuur, cultuur, economie en toerisme lopen tijdloos in elkaar over. Je kunt hier ook in een Italiaanse gondel plaatsnemen en je door de grachten van Gent laten vervoeren. Uitstappen voor een Belgisch biertje is uiteraard verplichte. viadagio.be
Terug in de tijd
7800 v Chr. Geloof het of niet, de oudste kano ter wereld werd gevonden in het Drentse Pesse. Je kunt het model gewoon in het Drents museum (drentsmuseum.nl) bezichtigen.
4000 v. Chr. De eerste kajaks werden al ruim 6000 jaar geleden door de Inuit ontwikkeld.
1972 Na het zien van de cultfilm Deliverance (met o.a. Burt Reynolds en John Voigt in de hoofdrollen) uit 1972, peddel je nooit meer op je gemak een rivier af. Bekijk de filmtrailer op GetSalt.com (TV). http://www.youtube.com/watch?v=w9R4t_Nwy5E
1973 Een Amerikaanse fabrikant van vuilnisbakken begon in dit jaar met de massaproductie van polyethyleen (plastic) kajaks.
2006 De Zweedse Renata Chlumska kajakte en fietste in 439 dagen rond Amerika. Tijdens de fietsstukken sleepte ze de kajak op een karretje achter zich aan.
2009 Vorig jaar verscheen het laatste album, Letters from Utopia, van de symfonische Nederlandse rockband Kayak.
2011 Ook dit jaar kun je weer bij MacBoat uit Medemblik terecht als je je eigen houten kano of peddel wilt maken. macboat.nl
Categorieën
Auteurs
Archief
Blogroll